KADININ SÖZÜ VAR

Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı bünyesinde çalışmalarını sürdüren “Gedik Sanat”, İstanbul Gedik Üniversitesi ile gerçekleştirdiği yeni projesinde kadınların ekonomik ve sosyal alanda var olmalarının önemini vurguluyor. Kadınların birer özne olarak kendilerini ifade edebilmelerinin, kamusal alanda eşit ve özgür bireyler olarak seslerini duyurabilmelerinin toplum için vazgeçilmez bir ihtiyaç olduğunun bilinci ile ‘Kadının Sözü Var’ projesi hayata geçiriliyor.
Koro kültürünün zenginliği ile beslenen bu çalışmada toplumsal eşitliğe çağrı yapılıyor. Kasım ayı boyunca dijital platformlarda birçok alanda uzman konuklarla zenginleşen proje, 29 Kasım’da üç koro eserinin dünya prömiyeriyle sonlanacak.

KADINLARIN DİZELERİ ÖDÜLLÜ KORO SİRENE İLE DÜNYA PRÖMİYERİ YAPACAK

Gedik Sanat tarafından sipariş edilen Koro eserleri, üç değerli şairin dizelerinin bestelenmesi ile oluşturuldu. Ayten Mutlu’nun “ Telefonda “ adlı şiirini Oğuzhan Balcı, Didem Madak’ın “ Ay Işıl’a Sığışmıştı” adlı şiirini Enver Yalçın Özdiker ve Gonca Özmen’in “ Belki Sessiz” adlı şiirini Mesruh Savaş besteledi. Bu eserlerin dünya prömiyerlerini “10. J. Brahms” ve “8. R.Schumann” koro yarışmalarından iki altın madalya alan, şef Volkan Akkoç’un kurucu şefliğini ve müzikal direktörlüğünü yürüttüğü Türkiye’nin ilk ve tek kadın korosu Sirene yorumuyla dinleyeceksiniz. 

 

Kadının Sözü Var | Telefonda

28 Haziran 2021
Kadının Sözü Var | Telefonda (Dünya Prömiyeri)
Şair: Ayten Mutlu
Besteci: Oğuzhan Balcı
Koro: Sirene Koro Şefi: Volkan Akkoç
Ses kayıt & mix, video kayıt & montaj: Cem Önertürk

Kadının Sözü Var | Ay Işıl’a Sığışmıştı

29 Haziran 2021
Kadının Sözü Var | Ay Işıl’a Sığışmıştı (Dünya Prömiyeri)
Şair: Didem Madak
Besteci: Enver Yalçın Özdiker
Koro: Sirene Koro Şefi: Volkan Akkoç
Ses kayıt & mix, video kayıt & montaj: Cem Önertürk

Kadının Sözü Var | Belki Sessiz

30 Haziran 2021
Kadının Sözü Var | Belki Sessiz (Dünya Prömiyeri)
Şair: Gonca Özmen
Besteci: Mesruh Savaş
Koro: Sirene Koro Şefi: Volkan Akkoç
Ses kayıt & mix, video kayıt & montaj: Cem Önertürk