"Erato'nun Nefesi"

Sirene Koro Konseri

“Erato’nun Nefesi” temasıyla kurgulanan konserimizin repertuvarı; Türk ve dünya kadın korosu repertuvarının çeşitli dönemlerinden özenle seçilmiş özgün eserlerden oluşuyor. Yunan mitolojisinde bahsi geçen dokuz Müz’den biri olan Erato‘nun verdiği ilhamla yoğurulmuş bu sıradışı repertuvarı dinlemek için, aşağıda yer alan bağlantıdaki formu doldurabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Bilet alımıyla alakalı yönergeler için formun açıklamasını dikkatle okumanızı rica ediyoruz.

Bilet alımı için son tarih 28 Kasım, kaçırmayın!

Kalamış Yaz Festivali

Sirene Koro Konseri

Sirene repertuvarına kattığı yepyeni eserlerle Kadıköy Belediyesi‘nin düzenlemiş olduğu Kalamış Yaz Festivali‘nde seyircisinin karşısına çıkıyor.

Gerçekleştirilecek festival kapsamında 26 Temmuz Salı, 21:00 Kalamış Atatürk Parkı‘nda sahnelenecek olan konserin çok farklı bilet seçenekleri mevcut.
 
Konseri izlemek için Mobilet adresinden bilet temin edebilirsiniz.

"Demeter'in Çağrısı"

O ki Hades tarafından aniden elinden alınan kızının uğruna yaptıkları sonucunda mevsimleri bize armağan ettiğine inanılan, antik dönemde kadının güçlü bir figür haline gelmesini sağlayan, insanlar tanrılara güvenmez ve bencil olduklarını düşünürken, onlara bereket ve yemek sunarak tüm bunları değiştiren,  Homeros’un deyimiyle “Güzel Saçlı Kraliçe” Bereket Tanrıçası Demeter’in bize söyleyecekleri var…

Nazım Hikmet Kültür Merkezi Ruhi Su Salonu‘nda, Sirene’ye ev sahipliği yapıyor!

17 kadın koristten oluşan Sirene ve 26 kadın koristten oluşan Akademi Sirene koroları, solistler ve piyanist eşliğinde, 11 Haziran 2022 Pazar Günü özel hazırladıkları repertuvarları icra edecek.

“Demeter’in Çağrısı” temasıyla kurgulanan konserde, kadın şairlerimizin şiirlerinden oluşan eserlerin yanı sıra dünya kadın korosu repertuvarından farklı bestecilerin özgün bir biçimde ortaya koydukları eserler seslendirilecek.

Konser 11 Haziran Pazar akşamı saat 20:30’da, sınırlı kapasiteyle gerçekleşecek olan konseri izlemek için  -> Nazım Hikmet Kültür Merkezi web sitesinden bilet temin edebilirsiniz.

Sirene "Haykırış" Konseri

Şerefiye Sarnıcı, Sirene’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel konserine ev sahipliği yapıyor!

17 kadın koristten oluşan Sirene ve 26 kadın koristten oluşan Akademi Sirene koroları, solistler ve piyanist eşliğinde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel hazırladıkları repertuvarları icra edecek.

“Haykırış” temasıyla kurgulanan konserde, kadın şairlerimizin şiirlerinden oluşan eserlerin yanı sıra dünya kadın korosu repertuvarından farklı bestecilerin özgün bir biçimde ortaya koydukları eserler seslendirilecek.

Konser 26 Mart Cumartesi akşamı, sınırlı kapasiteyle gerçekleşecek olan konseri izlemek için  -> Kültür İstanbul web sitesinden kayıt yaptırabilirsiniz.